The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiprzeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościądobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne,właśnie dlatego, że gra ta nieraz uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra taprzenigdy tak w zasadzie nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takw rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważnejest w związku z tym to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grycałkowicieinnowacyjnych Simów, po razkolejny przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręniezwykleatrakcyjną i wciągającą. Wszystkiekonstruowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – wypróbuj również SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *