Rześka woda dla dobrego samopoczucia

uzdatnianie wody

Woda to zarzewie życia, jednak przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny oraz ona staje się potencjalnym zagrożeniem dla istnienia i dobrego samopoczucia człowieka. Dlatego także każda woda, jaką wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak ulepszenie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem standardy i nie stwarzała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, które natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w gigantycznej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest pospolity: różnorodne ujęcia wodne znamionuje przeróżny poziom oraz typ zanieczyszczeń, właśnie dlatego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *