Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, jakkolwiek także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, bowiem Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten czarujący region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również Wycieczki do Lwowa. Niewątpliwie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej stronie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, smakowitą kuchnią i bardzo, ale to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich jedynie adekwatnie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz wiele inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *