Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszystkie zdobycze technologii z których korzystamy ma swoje pozytywy jak oraz wady. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Chociaż bez liku korporacji proponujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak właściwie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście można temu zaradzić i nie marnować cennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w dużej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy również innych korporacji. Rozmowa z nimi nieczęsto należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę lub ewentualnie czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden znaczący telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką oferują portale rodzaju ktodzwonil.net jest pomocna również właśnie dlatego, że coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być katastrofalne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków bowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie naturalnie na połączeniach telefonicznych, które notabene z reguły są de facto drogie. W pewnych momentach oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Warto w związku z tym mieć się na baczności i spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to ekspresowo i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *