SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są fanami różnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta atrakcyjna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, w następstwie tego, że gra ta w szeregu przypadków honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej słynnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak w istocie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Istotne jest w następstwie tego to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak bezsprzecznie możemy wprowadzić do gry absolutnie innowacyjnych Simów, znów przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezmiernie ciekawą oraz wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj również SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *